Poleasingowe

Volkswagen Arteon ma zastąpić model Passat CC. Auto zostało zaprezentowane po raz pierwszy na targach motoryzacyjnych w Genewie 7 marca 2017 roku. Nowy model Volkswagena został zbudowany na płycie podłogowej MQB, która wykorzystywana była m.in. w budowie Passata B8. Auto ma być dla niemieckiego producenta przepustką do klasy premium.

Volkswagen Arteon jest samochodem bardziej luksusowy niż Passat. Już sama nazwa modelu ma go niejako definiować jako auto kasy premium. "Art" to "sztuka", natomiast końcówka "eon" jest nawiązaniem do luksusowej limuzyny Volkswagen Phideon, która oferowana jest na chińskim rynku.

Nowy Volkswagen Arteon i jego stylistyka

Volkswagen Arteon to czterodrzwiowe coupe, która zwraca uwagę swoją przednią częścią nadwozia. Auto wyróżnia się przede wszystkim długą pokrywą silnika, która zachodzi na błotniki i sięga do osłony chłodnicy. Ma seryjne reflektory LED, chromowane listwy. Jeśli chodzi o stylistykę, nowy model niemieckiego producenta w niczym nie odbiega od innych samochodów sportowych tej klasy. Tył nadwozia jest wyrazisty, nadkola zostały uwypuklone. Z boku widoczna jest "talia", która dodatkowo uwydatnia smukłą sylwetkę Arteona.

Jak już wspomnieliśmy, Arteon bazuje na płycie MQB. Silnik samochodu został zamontowany z przodu poprzecznie do jego osi, dzięki czemu udało się zaoszczędzić nieco miejsca. Wymiary Arteona wyglądają następująco: długość - 4 862 mm, szerokość 1 871 mm, wysokość 1 427 mm. Takie proporcje były doskonałym punktem wyjścia do zaprojektowania dynamicznej, nowoczesnej sylwetki auta.

Volkswagen Arteon - rozwiązania techniczne

Nie można zapomnieć o kwestiach technicznych. Producent oferuje 6 silników do wyboru, o mocy 110 kW/150 KM - 206 kW/280 KM. W grę wchodzi napęd na przednią oś albo na cztery koła. Do tego dochodzą cyfrowe wskaźniki, nowoczesne elementy obsługi. Samochód wyposażony jest w Active Info Display, wyświetlacz typu head-up, a także system multimedialny Discover Pro, który posiada ekran o przekątnej 9,2 cala i umożliwia sterowanie za pomocą gestów.

Nowy model niemieckiego producenta można nabyć z jednym z sześciu turbodoładowanych silników z bezpośrednim wtryskiem. Nabywca może zdecydować się zarówno na wersję benzynową, jak i na diesla. Na uwagę zasługuje podstawowy silnik benzynowy, czyli 1.5 TSI Evo. To rozwiązanie bardzo wydajne dzięki możliwości odłączenia cylindrów (ACT).

Volkswagen Arteon - premiera w Polsce

Oficjalną premierę w Polsce Volkswagen Arteon miał podczas targów Poznań Motor Show 2017. Polski importer poinformował przy tej okazji także o cenach nowego modelu. Kierowcy, którzy zdecydują się na zakup Volkswagena Arteona, muszą liczyć się z kosztem minimum 127 690 zł - tyle ma kosztować wersja samochodu z silnikiem 1.5 TSI o mocy 150 KM.

Samochód ma być sprzedawany na wszystkich istotnych rynkach dla aut tej klasy. Producent planuje rozpoczęcie sprzedaży już latem 2017 roku. Od połowy czerwca Volkswagen Arteon ma być dostępny w Niemczech. Jednak przyjmowanie zamówień na samochód w wybranych krajach europejskich rozpoczęło się już po premierze na targach motoryzacyjnych w Genewie.

Potrzebujesz pomocy?

Biuro Obsługi Klienta