Poleasingowe

Wydatki związane z utrzymaniem samochodu to dla wielu kierowców bardzo ważna pozycja w budżecie. Teraz można na bieżąco je kontrolować, a także wygodnie porównywać ceny paliwa na poszczególnych stancjach benzynowych. A to wszystko dzięki aplikacji Fuelio, która została opracowana przed kilku laty przez przedsiębiorcę z Opola Adriana Kajdę.

O Fuelio zrobiło się głośno, kiedy to Susan Wojcicki, współzałożycielka Google i szefowa Youtube, wspomniała o w niej o swoim przemówieniu w trakcie kongresu innowatorów w Warszawie.

Początki aplikacji Fuelio

Aplikacja powstała już w roku 2011. Wtedy Adrian Kajda był programistą aplikacji internetowych na Uniwersytecie Opolskim. Fuelio stworzył jako projekt hobbystyczny. Od samego początku aplikacja pozwala na monitorowanie kosztów, które związane są z utrzymaniem samochodu. W praktyce oznacza to, że pomocą Fuelio możemy monitorować koszty napraw auta, wydatki związane z ubezpieczeniem, korzystaniem z myjni, a także koszty paliwa. Twórca aplikacji od samego początku starał się, aby była ona czytelna i prosta w obsłudze.

Funkcje aplikacji Fuelio

Fuelio pozwala na drobiazgową kontrolę nad kosztami utrzymania samochodu. To jednak nie wszystko. Ta przyjazna użytkownikowi aplikacja na Androida przypomina także o przeglądzie samochodu, konieczności opłacenia ubezpieczenia, wymianie oleju itd. Fuelio to rozwiązanie także dla osób oszczędnych, ponieważ z pomocą narzędzia można szybko porównać ze sobą ceny paliwa na poszczególnych stacjach benzynowych.

Aplikacja popularna na całym świecie

W tej chwili aplikacja Fuelio jest popularna na całym świecie. Od momentu umieszczenia Fuelio na GooglePlay Store aplikacja cieszyła się sporym zainteresowaniem. Jest ona zresztą stale rozwijana. Szacuje się, że w maju 2017 Fuelio będzie miało ok. 2 miliony pobrań. Dotąd aplikacja została przetłumaczona na ponad 35 języków. Można założyć, że po tym, jak o aplikacji wspomniała Susan Wojcicki w swoim wystąpieniu, zainteresowanie Fuelio jeszcze wzrośnie. Adrian Kajda nawiązał współpracę ze słowacką firmą Sygic, stąd też Fuelio znajduje się w portfolio produktów tego przedsiębiorstwa.

Dalszy rozwój Fuelio

W tej chwili aplikację Fuelio można pobrać za darmo, to aplikacja przeznaczona na urządzenia z systemem Android. Prawdopodobnie już pod koniec kwietnia 2017 pojawi się nowa wersja Fuelio, z poprawkami wprowadzonymi na podstawie sugestii dotychczasowych użytkowników. Niedawno przygotowana została także wersja popularnej aplikacji na rynek arabski.

Potrzebujesz pomocy?

Biuro Obsługi Klienta